APW'04
'Automatyka i Pomiary w Warszawie 2004'
(16 września 2004 r.)

Konferencja integracyjno-historyczna zorganizowana z okazji 45-lat Sekcji Automatyki i Pomiarów OW SEPStanisław Bolkowski *

WYSTĄPIENIE PREZESA SEP

Dzień dobry państwu, panie przewodniczący szanowni państwo. Spóźniłem się parę godzin ponieważ dzisiaj rano byłem jeszcze w Bielsku gdzie odbywają się bardzo ważne dla wszystkich elektryków targi Energetab 2004. Są to chyba największe targi jakie widziałem, jeżeli chodzi o targi elektrotechniczne.

W targach tych wzięło udział 450 wystawców, a 50 wystawców zagranicznych. Wzrost liczby wystawców w stosunku do zeszłego roku wynosi ponad 20%. Na targach były władze miasta — prezydent, który jest inżynierem elektrykiem, kiedyś był dyrektorem Apeny — a także elektrycy dość dobrze się zaprezentowali. Myślę, że nasza branża ma się dobrze. SEP był współorganizatorem targów, w związku z czym byliśmy tam dobrze uhonorowani.

Wręczyliśmy dyplom medalu prezesa dla Energopomiaru Śląskiego, któremu jury przyznało ten medal. W każdym razie myślę, że coraz to więcej jest imprez, które promują naszą elektrotechnikę. Myślę, że to dzisiejsze spotkanie, konferencja APW'04, która jest organizowana przez sekcję Automatyki i Pomiarów Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddziału Warszawskiego, jest też ważnym wydarzeniem w naszym życiu, ponieważ myślę, że konferencja zawsze ma duże znaczenie, a konferencja poświęcona automatyce i pomiarom szczególnie.

Widzę tutaj bardzo wielu kolegów, wielu działaczy stowarzyszenia, członka honorowego naszego stowarzyszenia (Jana Felickiego) ** , bardzo się cieszę, że tak licznie przybyli na tę dzisiejszą konferencję.

Proszę państwa, automatyka, pomiary to jest dziedzina, która w Politechnice Warszawskiej zawsze była wysoko promowana, zawsze miała wysoką markę i myślę, że zarówno Wydział Elektryczny, Wydział Elektroniki, Wydział Mechatroniki — to są te wydziały, które mają tutaj może największe zasługi w rozwoju jeżeli chodzi o teren warszawski automatyki i pomiarów.

Trudno jest mi wymienić wszystkich, którzy się tym zajmują, ale tu właśnie, myślę, że w Politechnice Warszawskiej jest dobre miejsce i dużo jest takich znaczących osiągnięć i osób. Podobno na otwarciu dzisiaj były bardzo znaczące postacie, profesorowie, którzy mają pierwsze miejsce w tej dziedzinie (Władysław Findeisen, Henryk Leśkiewicz i Tadeusz Kaczorek) **.

Proszę państwa, ja nie chcę długo zabierać głosu. Niestety długo nie mogę być tutaj, bo na Politechnice Warszawskiej niestety są studenci, a jak są studenci to są egzaminy. Ja mam dzisiaj egzamin, właśnie czeka 30 osób, które muszę zagospodarować.

Życzę w związku z tym, żeby konferencja przebiegała jak najlepiej, bardzo mi miło, że zostałem zaproszony do komitetu programowego tej konferencji i myślę, że Państwo będą mieli satysfakcję z wygłoszonych referatów i z rozmów, bo zawsze trzeba docenić rozmowy, które się odbywają w przerwach konferencji. Przerwy są nie mniej ważne niż sam przebieg sesji. Także gratuluję organizatorom, bardzo się cieszę, że kolega Marusak tak aktywnie działa na tym polu, bo zawsze organizował znakomite konferencje w Towarzystwie Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej, a teraz w Oddziale Warszawskim SEP rozkręca tę dziedzinę automatyki i pomiarów.

Proszę państwa, życzę wszystkiego najlepszego i oddaję głos przewodniczącemu sesji.

____________________________________
* Jest to stenogram wystąpienia.
* * Przypisy redakcji.

——————————————